Cyklopecky Východní Čechy – to je jízda

Cestovatelská soutěž po východě Čech pro cyklonadšence je v plném proudu. Cykloturisté si mohou projet 15 tras  různé náročnosti i délky, od nejkratšího Malého rodinného okruhu Chrudimskem (21 km), po náročnější Drsnej orlickej okruh (61 km) nebo ještě delší, ale rovinatý okruh Polabskou nížinou (72 km). Na každé trase jsou vytipovány turistické zajímavosti, které lákají k zastávce, oddychu i poznání. Všechny trasy i hrací karta na: www.cyklopecky.info.

Cyklopecky Východní Čechy již šestým rokem inspirují nejen k pohybu, ale i k poznání Pardubického kraje. Od loňského roku byly přidány i cyklotrasy za Královéhradecký kraj. Principem soutěže je sbírat razítka na trase do hrací karty a soutěžit o atraktivní ceny jako je elektrokolo, horské kolo, koloběžku nebo pobyty ve východočeských hotelech. Vandrovní knížka, obsahující popis tras i hrací kartu, byla distribuována nejen do všech turistických informačních center obou krajů, ale prostřednictvím Turistických novin Východní Čechy i do celé republiky. Soutěž je mediálně podporovaná v českých a moravských rádiích, na sociálních sítích a regionální televizí.

„Letošní léto je přímo ideální pro výletování na kole, počasí je na pohyb tak akorát a do zahraničí se letos také moc nevyráží. Sám už jsem pár tras Cyklopecek projel, rád bych jich do 20. 10. 2020, kdy soutěž končí, ještě několik s rodinou absolvoval. Nejdůležitějším posláním Cyklopecek je ukázat, že náš kraj je ideálním místem nejen na výlet, ale určitě i na dovolenou“, řekl René Živný, radní zodpovědný za sport, volnočasové aktivity, cestovní ruch a informatiku. „Cykloturistika v Pardubickém kraji je jedno z hlavních témat, které letos komunikujeme hlavně směrem k domácím turistům a okrajově k turistům z Polska, Německa a Slovenska“, dodal René Živný.


Převzato z pardubickykraj.cz.

Přihlaste se k odběru aktualit

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami.

Napište nám