Do finále soutěže Adapterra Awards jde 21 nejlepších projektů, hlasujte pro ten svůj

Hlasování v soutěži Adapterra Awards o nejlepší nápad, jak připravit česká města a krajinu na projevy změn klimatu, jako sucho, vedra nebo přívalové deště, je spuštěno. Až do konce září můžete vybírat z jedenadvaceti nejlepších českých projektů ozeleňování budov, ochlazování městských ulic nebo navracení vody do krajiny. Pro své favority hlasujte na webu www.adapterraawards.cz.

Cílem soutěžní přehlídky Adapterra Awards je představit neotřelá technologická nebo přírodě blízká řešení pomáhající přizpůsobit naše města, domy a krajinu klimatické změně. Do letošního ročníku se přihlásilo na osm desítek projektů. Přihlášené projekty pokryly celou škálu adaptačních opatření a byly hodnoceny odbornou porotou podle mnoha kritérií. Do finálového hlasování vybrala porota jednadvacet nejlepších.

Všechna kvalitní opatření se dostanou do inspirativní online databáze nejlepších příkladů z České republiky, ale pouze šest vítězů – v každé ze čtyř kategorií (Volná krajina, Zastavěná území, Pracovní prostředí, Náš domov), vítěz veřejného hlasování o Cenu sympatie a nejlepší projekt na území Prahy – se na jaře 2021 vydá na zahraniční exkurzi. Vítěz sekce Volná krajina navíc získá dar v hodnotě 100 000 korun.

V rámci Pardubického kraje soutěží o nejlepší adaptační opatření na změnu klimatu také Školicí středisko AKADEMIE Libchavy!

Každý hlasující může ode dneška přidělit dva hlasy nejsympatičtějším finálovým projektům. Online hlasování skončí úderem půlnoci 30. září. V závěrečném týdnu hlasování již nebudou zveřejňovány aktuální počty hlasů pro jednotlivé projekty, aby finále bylo napínavější. Šestice vítězů si svá ocenění převezme 4. listopadu 2020 na konferenci věnované nejlepší praxi v adaptacích na změnu klimatu.

Soutěž pořádá Nadace Partnerství a je podpořena dotací ze Státního fondu životního prostředí ČR.

Hlasujte a vyhrajte zajímavé ceny!

www.adapterraawards.cz


Převzato z opzp.cz.

Přihlaste se k odběru aktualit

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami.

Napište nám