Kraj investoval na učilišti v Žamberku

Kraj v letošním roce pokračoval s investicemi na Střední škole obchodu, řemesel a služeb Žamberk. Škola sídlí v historických prostorách zámku, kde jsou opravy velmi náročné vzhledem k charakteru stavby i požadavkům památkářů. Budova zámku se dočkala nové střechy a stropu. V domově mládeže kraj opravil sociální zařízení, pokoje vybavil novými postelemi a lůžkovinami a s přispěním evropské dotace zateplil budovu. Zcela nová je počítačová učebna, na kterou škola čerpala prostředky z Integrovaného regionálního operačního programu.

Na domově mládeže jsme v rámci úspor energií zateplili fasádu a střechu a vyměnili okna a dveře. Celkové náklady byly téměř 12,5 milionu korun, z toho se 2,9 milionu uhradilo z evropských fondů. Dále jsme zde opravili sociální zařízení a částečně obnovili podlahy a vybavili pokoje novými postelemi a lůžkovinami. Nahrazen byl 30 let starý nábytek,“ sdělil radní pro oblast školství Bohumil Bernášek.

Podle radní pro regionální rozvoj, evropské fondy a inovace Hany Štěpánové budou investice na zateplení budov pokračovat. „V příštím roce se dočká objekt dílen. Celkové náklady předpokládáme ve výši téměř 23 milionů korun. Z evropských fondů bude hrazeno 5,5 milionu korun,“ uvedla radní Hana Štěpánová.
Velkou radost máme z nové počítačové učebny, která je hrazena z finančních prostředků Evropské unie. Součástí modernizace je nové vybavení, nábytek, podlahy, tapety a samozřejmě výpočetní technika,“ řekla Zuzana Pecháčková, ředitelka Střední školy obchodu, řemesel a služeb Žamberk.

Střední škola v Žamberku v současnosti vyučuje obory kuchař – číšník, cukrář, podnikání, obráběč kovů, instalatér, prodavač a truhlář. V letošním školním roce zde studuje 185 žáků. Škola spolupracuje s několika zaměstnavateli v regionu. Žáci si tak už při studiu osvojují správné pracovní návyky a jsou součástí firemní kultury.


Převzato ze stránek pardubickykraj.cz zde.

Přihlaste se k odběru aktualit

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami.

Napište nám