Kraj je připraven pomoci s rozvojem infrastruktury v Čenkovicích

Páteční dopoledne patřilo v programu hejtmana Martina Netolického návštěvě Čenkovic, které jsou širšímu okruhu obyvatel Pardubického kraje známé především díky místnímu lyžařskému areálu. Se starostou Josefem Dostálkem a starostou nedaleké Červené Vody Petrem Marešem jednal hejtman především o dalším rozvoji celé oblasti.

„Lyžařských středisek není v našem regionu tolik, a proto se snažíme v rámci našich dotačních titulů pomáhat s rozvojem jejich infrastruktury či přispívat na jednotlivé dílčí projekty. V posledních dvou letech jsme podpořili například vybudování parkoviště u lyžařského areálu v Hlinsku, individuálně jsme podpořili také areál Hluboká nedaleko Trhové Kamenice, pomáháme s projekty v Červené Vodě a na Dolní Moravě. V případě Čenkovic jsme připraveni pomoci s úpravou spojovací cesty a zatrubněním v rámci areálu, což by následně mohlo umožnit lepší napojení parkoviště na spodní stanici lanovky. V Červené Vodě budeme debatovat o vyasfaltování části příjezdové cesty,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

Ten se starostou Dostálkem hovořil také o fungování obecní prodejny, na kterou Čenkovice čerpají krajské dotace, či o plánu na vybudování skladu komunální techniky. Společným tématem bylo také fungování Destinační společnosti Králický Sněžník, která zahrnuje oblast Červené Vody, Dolní Moravy, Mladkova, Lichkova, Hanušovic a Starého Města pod Sněžníkem.

Čenkovice se nachází asi 22 kilometrů východně od Ústí nad Orlicí. První písemná zmínka o vsi je z roku 1304. Obec má 180 obyvatel. Její katastrální území je 6 km². Obec se nachází v nadmořské výšce 958 m n.m. a protéká jí potok Čenkovička a bezprostředně sousedí s přírodní památkou Čenkovička.


Převzato ze stránek pardubickykraj.cz zde.

Přihlaste se k odběru aktualit

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami.

Napište nám