Krajská rada pro inovace projednávala aktivity nového projektu Smart akcelerátor II

V pondělí se na Krajském úřadě v Pardubicích uskutečnilo jednání Krajské rady pro inovace. Zástupci Pardubického kraje, firem, Univerzity Pardubice, základních a středních škol a dalších institucí projednali pět stanovených bodů jednání. Hlavním tématem bylo zejména projednání aktivit nového projektu Smart akcelerátor Pardubického kraje II.

Hana Štěpánová, radní zodpovědná za regionální rozvoj, evropské fondy a inovace sdělila: „Zatímco předchozí projekt Smart akcelerátor Pardubického kraje byl zaměřen spíše na zmapování území našeho kraje v otázce inovací, tento nový projekt s pořadovým číslem dva bude mít mnohem více konkrétnější výstupy. Hlavní pozornost budeme věnovat propagaci Pardubického kraje jako skvělého místa nejen pro práci, ale také i pro studium. Opět podpoříme přípravu projektů veřejného i komerčního sektoru s významným vlivem právě na inovace. Zaměříme se kupříkladu také na práci s talenty ze základních škol Pardubického kraje.“
Při prezentaci Smart akcelerátoru Pardubického kraje II (SmAcc II) byl představen tým, který na tomto projektu pracuje. Dále byly prezentovány plány, jež by se měly v horizontu tří let splnit. První rok by měl být významný kupříkladu v nastavení spolupráce, spojování subjektů a projektů nejen v rámci Pardubického kraje, ale i Královehradeckého kraje.

„Co se týká projektu Smart akcelerátor II, jsem zcela přesvědčena o jeho úspěchu. To i proto, že je realizován novým dynamickým týmem, jež je složen ze zástupců Krajského úřadu a Regionální rozvojové agentury Pardubického kraje,“ dodala radní Štěpánová.

Krajská rada pro inovace Pardubického kraje (KRPI) je poradním orgánem krajské samosprávy v oblasti rozvoje inovací. Tvoří ji zástupci Pardubického kraje, firem, Univerzity Pardubice, základních a středních škol či dalších institucí napomáhajících právě rozvoji inovací v našem kraji.


Celou zprávu naleznete na stránkách pardubickykraj.cz zde.

Přihlaste se k odběru aktualit

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami.

Napište nám