Mezinárodní den průvodců v Pardubickém kraji

V rámci tradiční akce pořádané pod záštitou Asociace průvodců ČR si budou moci zájemci z řad široké veřejnosti užít bezplatné prohlídky vybraných měst Pardubického kraje.

Mezinárodní den průvodců připadá tento rok na pátek 21. 2. 2020. Oslava tohoto svátku průvodců cestovního ruchu probíhá již tradičně následující sobotu, letos tedy 22. 2. 2020.

Jedná se o mezinárodní projekt, do kterého se zapojují města napříč kontinenty. V České republice se jako první v minulosti zapojili průvodci z Prahy, následování kolegy z Brna. O něco později se přidali zástupci Hradce Králové a Pardubic. V období kolem roku 2015 došlo k podstatnému rozšíření těchto míst. Zapojili se průvodci z Chocně, Českých Budějovic, Liberce, Jihlavy, Prostějova, Litomyšle, v roce 2019 se k akcím připojili i kolegové z Kutné Hory, Slaného a z Olomouce. V letošním roce se opět podařilo počet míst rozšířit, konkrétně o Chlumec nad Cidlinou a Poličku.

Pardubický kraj v rámci Mezinárodního dne průvodců vyniká tím, že do akce jsou zapojena hned 4 města – Pardubice, Litomyšl, Polička a Choceň – což je v rámci České republiky vynikající výsledek.

Jednotlivé pozvánky naleznete zde:

Mezinárodní den průvodců – Choceň

Mezinárodní den průvodců – Litomyšl

Mezinárodní den průvodců – Pardubice

Mezinárodní den průvodců – Polička

 

 

Přihlaste se k odběru aktualit

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami.

Napište nám