MMR představí 280 tipů na výlety k projektům podpořeným z evropských fondů

Ministerstvo pro místní rozvoj s příchodem léta vydává sadu regionálních map, které výletníky zavedou na řadu zajímavých míst nabízejících sportovní i rekreační vyžití. Všechny lokality přitom spojuje jedno – jedná se o projekty podpořené z evropských fondů. Na výběr je ze čtrnácti map, přičemž každá mapa představuje dvacet tipů na výlety s informacemi o projektech podpořených z fondů EU v daném kraji. Celkem tak mapy představí 280 projektů.
„Chtěli jsme reagovat na fakt, že řada občanů o letošních prázdninách bude trávit dovolenou v České republice. Zároveň chceme lidem ukázat, že řada krásných míst u nás vznikla nebo byla opravena díky velké podpoře z evropských fondů,“ říká Daniela Grabmüllerová, náměstkyně pro řízení Sekce koordinace evropských fondů a mezinárodních vztahů. „Záběr podpořených projektů je opravdu široký a myslím, že si vybere každý – podpořeny byla třeba oprava kolonád v luhačovických lázních, jihočeská krokodýlí Zoo, nebo hornický skanzen v Podkrkonoší,“ dodává Grabmüllerová.

Mapy jsou již nyní ke stažení na webu www.kdefondyEUpomahaji.cz (záložka AKCE) a od července i v tištěné podobě v síti Turistických informačních center.

Mapa pro Pardubický kraj


Převzato ze stránek mmr.cz.

Přihlaste se k odběru aktualit

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami.

Napište nám