Národní sportovní agentura připravuje dotace i pro malé obce a plánuje výjezdy do regionů

Financování sportu a modernizace sportovní infrastruktury byly tématem jednání hejtmana Martina Netolického s poslancem a ředitelem Národní sportovní agentury Milanem Hniličkou. Kromě fungování nové agentury a plánovaných dotačních programech, hejtman prezentoval konkrétní podněty ze strany měst a obcí v regionu.

„Vznik Národní sportovní agentury je velmi očekáván, a proto se na mne v rámci jednání obrací sportovní kluby, ale především starostové, kteří již řeší nebo připravují rekonstrukci či výstavbu sportovní infrastruktury, ať už samostatné či v rámci škol. V tuto chvíli nejsou vykryté obce do tří tisíc obyvatel, což je například případ Proseče, kde se na mne obrátil pan starosta Macháček, který má záměr opravit spádovou tělocvičnu při místní základní škole. V rozpočtových možnostech obce však tato potřebná investice není,“ sdělil hejtman Martin Netolický, kterého Milan Hnilička informoval o připravovaných dotačních titulech agentury, které by měly být vyhlášené v průběhu letošního roku.

Řeč byla také o krajských dotačních titulech a finančních možnostech kraje na financování velkých sportovních investičních akcí. „Ve finančních možnostech kraje není uvolňovat desítky milionů korun na jedno sportoviště, ať už se jedná o halu či stadion. Naší prioritou jsou silnic, nemocnice či školy, které jsou přímo v krajském majetku. Stávající rozpočtové určení daní pro kraje je jednak nevyrovnané a za druhé v něm nejsou zahrnuty prostředky na financování sportu. Vzhledem k této nevyrovnanosti jsme nedávno schválili zákonodárnou iniciativu, která by regionům mohla v souhrnu přidat až devět miliard korun v rámci daňového inkasa,“ sdělil hejtman.


Celou zprávu naleznete na stránkách pardubickykraj.cz zde.

Přihlaste se k odběru aktualit

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami.

Napište nám