Nejšikovnější žáci jsou z Výprachtic

Projekt Pardubického kraje Technohrátky je určen pro žáky základních škol. Jeho úkolem je propagovat krajské střední školy, na kterých se vyučují technické, zemědělské a potravinářské obory. Družstva jednotlivých ZŠ na každé akci soutěží o nejlepší školu, první cenou je tradičně ovocný dort. Pravidelnými účastníky tohoto projektu jsou žáci ze ZŠ Jindřicha Pravečka ve Výprachticích. V loňském roce navštívili Technohrátky pětkrát, přičemž obsadili čtyřikrát první místo a jednou druhé. Na tento fenomén se přijel podívat radní pro školství Bohumil Bernášek.

„ZŠ Výprachtice je nejúspěšnější školou kraje v projektu Technohrátky. Hlavní zásluhu na tom má kvalitní práce ředitelky školy, jejího zástupce a pedagogického kolektivu. Velkou roli hraje i podpora vedení obce. V neposlední řadě musím zmínit kvalitně vybavené dílny, které by Výprachticím mohly závidět i mnohem větší základní školy. Při mé návštěvě bylo vidět, že řemeslné práce žáky baví a jdou jim od ruky,“ sdělil Bohumil Bernášek. Kromě projektu Technohrátek se žáci výprachtické školy zúčastnili Zdravohrátek, které se jim podařilo také vyhrát.

Výuka praktické výchovy ovlivňuje i výběr střední školy u žáků deváté třídy. „Nejčastěji si vybírají technické školy se zaměřením na stavební a chemické obory,“ poznamenala ředitelka školy Romana Prokopová. Kromě žáků školy navštěvují výprachtické školní dílny i studenti gymnázia z Letohradu. Ti mají možnost v rámci projektových dnů využít prostory, které na své škole nemají.

Základní školu Jindřicha Pravečka navštěvuje 127 žáků z Výprachtic a okolí. „Za poslední tři roky jsme do školy investovali zhruba devět miliónů korun. Podařilo se nám vybudovat kuchyňku, jazykovou a počítačovou učebnu, chemickou laboratoř, keramickou dílnu i zázemí pro pedagogický sbor,“ informoval starosta obce Luděk Skalický.


Celou zprávu naleznete na stránkách pardubickykraj.cz zde.

Přihlaste se k odběru aktualit

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami.

Napište nám