Soutěž Vesnice roku 2019 má své finalisty

Letošní již 25. ročník soutěže Vesnice roku 2019 jde pomalu do finále. Během května a června probíhala krajská hodnocení obcí, které se do soutěže přihlásily. Každý kraj má svého finalistu, který postoupil do celostátního kola. Vítěze a nositele titulu „Vesnice roku 2019“ budeme znát v polovině září, kdy bude vyhlášen na Jarmarku venkova v Luhačovicích.

Obcím byly také uděleny další stuhy, a to Modrá stuha za společenský život, Bílá stuha za činnost mládeže, Zelená stuha za péči o zeleň a životní prostředí a Oranžová stuha za spolupráci obce a zemědělského subjektu. Vítěze naleznete zde.

Za Pardubicky kraj je finalistou obec Lozice, která je co do počtu obyvatel nejmenším finalistou  se 160 obyvateli. Obec Lozice získala Zlatou stuhu (Modrou stuhu – obec Koclířov, okr. Svitavy, Bílou stuhu – obec Trhová Kamenice, okr. Chrudim, Zelenou stuhu – obec Radiměř, okr. Svitavy, Oranžovou stuhu – obec Vendolí, okr. Svitavy).

Slavnostní předání stuh a finančních odměn s nimi spojených se uskuteční v Lozicích 11. srpna 2019. Dále budou předány diplomy za dílčí úspěchy, které jsou také spojené s finanční odměnou.

 Vítězné obce krajských kol postupují do celostátního kola, které se uskuteční první zářijový týden. Vítěz celostátního kola bude vyhlášen na Jarmarku venkova v Luhačovicích dne 14. září. Vítěz a nositel titulu „Vesnice roku 2019“ získá finanční odměnu formou dotace do výše až 2,6 milionů korun od Ministerstva pro místní rozvoj a vůz ŠKODA SCALA.

Přihlaste se k odběru aktualit

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami.

Napište nám