Startuje nový ročník oblíbených soutěží Navrhni projekt a EU4U

Nový ročník soutěží „Navrhni projekt“ a „EU4U“ právě odstartoval. Soutěžit mohou všichni středoškoláci – stačí vytvořit tým se spolužáky (případně s učitelem), zamyslet se a buď navrhnout projekt, který by mohl být spolufinancovaný z fondů EU, nebo už existující projekt propagovat.

Navrhni projekt

V soutěž si žáci a pedagogové středních škol mohou vyzkoušet, jaké to je, sestavit projekt z evropských peněz. Za odvedenou práci a kvalitní nápady je čekají odměny v podobě poukazů, ale hlavně zkušenosti s tím, jak se projekty podpořené z fondů EU připravují.Celá osnova pro vypracování návrhu je už připravena na webových stránkách soutěže. Na projektování nebudou soutěžící sami – připraveni pomoci jsou koordinátoři krajských Eurocenter, kteří vám vysvětlí pravidla soutěže a projekt s vámi zkonzultují.

Koordinátoři Eurocenter zároveň shromáždí všechny zaslané projekty a vyberou nejlepší týmy, které postoupí do on-line regionálního kola soutěže. V regionálním kole budou následně soutěžící svůj projekt prezentovat před odbornou porotou. Z každého regionálního kola postoupí dva nejlepší týmy do celostátního kola. Nejlepší týmy se pak sejdou na Ministerstvu pro místní rozvoj v Praze.

Hotové návrhy posílejte e-mailem do kanceláří Eurocenter do konce ledna 2021.

EU4U

Pro středoškoláky je určená i druhá soutěž, tentokrát ale mají za úkol vybraný už realizovaný projekt (podpořený z fondů EU) představit. Vyzkouší si tedy, jak se projekty marketingově propagují směrem k veřejnosti. Na výběr mají možnost natočit video nebo vytvořit plakát.

Soutěžit mohou studenti z jakékoli české střední školy. Odměnou jim bude marketingová zkušenost a poukazy do internetového obchodu. Soutěžní příspěvky je možné posílat do konce prosince 2020, o vítězích následně rozhodne odborná porota.


Převzato z dotaceeu.cz

Přihlaste se k odběru aktualit

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami.

Napište nám