V Ústí nad Orlicí vznikl díky evropským fondům moderní stacionář. Kraj městu daroval budovu

V těsné blízkosti areálu Orlickoústecké nemocnice byl v pátek slavnostně otevřen nově vybudovaná stacionář, jehož zřizovatelem je město Ústí nad Orlicí. To na stavbu, která vyšla celkově na 35 milionů korun, získalo dotaci 31 milionů korun z Integrovaného regionálního operačního programu. Stacionář vznikl v budově bývalého internátu zdravotnické školy, kterou bezplatně na město převedl Pardubický kraj. Otevření stacionáře se proto zúčastnili hejtman Martin Netolický a radní pro neziskový sektor a sociální péči Pavel Šotola.

 

„Vzhledem k nastavení evropských fondů získává město za relativně velmi malou spoluúčast nádherné zázemí pro poskytování sociální služby týdenního stacionáře. My jsme tomuto záměru přispěli bezúplatným převodem této budovy, která sloužila v minulosti jako internát naší zdravotnické školy,“ uvedl hejtman Martin Netolický. „Doufám, že tento objekt bude dlouhá léta sloužit klientům stacionáře, a že zde bude panovat dobrá nálada a kvalitní péče tak jako doposud, byť v původních skromných podmínkách, protože kvalitní péče může být zajišťována i v prostorách, které nejsou úplně optimální, ale vynahrazuje to ochotný a příjemný personál, což byl vždy příklad i zaměstnanců tohoto stacionáře,“ řekl hejtman Netolický.

 

Společně s ním se slavnostního otevření stacionáře zúčastnil také krajský radní zodpovědný za sociální služby a neziskový sektor Pavel Šotola. Ten především poděkoval městu za dlouhodobou podporu v sociální oblasti. „Mám velikou radost, že se stavba podařila, a že budova doznala takových změn. Po stránce architektonické, ale především co se týká uspořádání vnitřní dispozice pro týdenní stacionář, tak je zde velmi příjemné prostředí pro uživatele služeb a samozřejmě i pro personál,“ uvedl Pavel Šotola.


Převzato ze stránek pardubickykraj.cz zde.

Přihlaste se k odběru aktualit

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami.

Napište nám