Zářijová Priorita představuje nové dotace a úspěšné projekty

Potřebuje vaše obec vodovod nebo kanalizaci? Další peníze na vodohospodářskou infrastrukturu budou k dispozici v novém programovém období Operačního programu Životní prostředí. Již nyní můžete ale využít dotace na přípravu projektové dokumentace, aby následná žádost mohla jít rychle a jako na drátkách.

V Prioritě se píše i o dotacích, které už jsou rozděleny. Peníze se proměňují v opravené veřejné budovy, v kilometry nových kanalizací, v nádrže na dešťovou vodu a v mnoho dalších již hotových projektů. Ze stovek realizací se jich do časopisu vejde pouze několik. Trochu podrobněji se tentokrát můžete podívat na ty, které se vyrovnávají se změnou klimatu. V rubrice Úspěšný projekt navštívíte Holešov, kde vznikla zbrusu nová hasičská stanice, jak jinak než v pasivním standardu.

Mnohé prospěšné projekty díky dotacím určitě ještě vzniknou. Připraveny jsou peníze na výměnu veřejného osvětlení obcí v chráněných krajinných oblastech, z Norských fondů je možné čerpat peníze na záchranu ohrožených druhů a biotopů.

Poznáváte rádi krásy českého podzemí? Reportáž vás zavede do Javoříčských jeskynní, které mají nový návštěvnický vstup. A kdo by už chtěl přemýšlet o dárku na Vánoce, může si přečíst zprávu recyklované módě či o umělých diamantech.

PRIORITA 9/2020


Převzato z opzp.cz

Přihlaste se k odběru aktualit

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami.

Napište nám