Nové vydání měsíčníku Státního fondu životního prostředí ČR Priorita

Priorita v lednu: Ať se nepráší za kočárem

Ve větších městech, kde se hodně práší a která mají dlouhodobě problémy s kvalitou vzduchu, mohou využít nejnovější dotace a častěji čistit silnice.

Jiná čerstvě vyhlášená dotační výzva míří také na čištění, tentokrát však odpadních vod. V malých obcích, kde se nevyplatí nebo není možné postavit velkou čistírnu a zavést kanalizaci, se dá špinavá voda řešit soustavou domovních čistíren. Obyvatelům odpadne povinnost vyvážet septik a vyčištěná voda se dá použít třeba na zalévání.

Některé peníze se teprve rozdělí, jiné už mají nové majitele. Ti za ně vymění staré neekologické kotle, posílí zdroje pitné vody nebo nakoupí vozidla na alternativní pohon.

Do nemocnice nikdo nechodí rád, ale pokud se tam dostanete, je lepší se uzdravovat v hezkém prostředí. Takové vytvořili například v Novém Městě na Moravě, kde postavili nový pavilon nemocnice. Kromě moderního vybavení je stavba šetrná k přírodě, stavaři ji postavili v pasivním standardu.

A jako vždy přináší Priorita přehledy dotačních výzev, galerii projektů, reportáže a zajímavosti ze zahraničí a ze světa technologií.

Priorita-01-2020


Převzato ze stránek opzp.cz zde.

Přihlaste se k odběru aktualit

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami.

Napište nám