Pardubický „sporťák“ získal upravenou tělocvičnu. Studenty pozdravil i Jiří Welsch

Mezi absolventy této školy najdeme hokejové či basketbalové reprezentanty, úspěšné atlety, veslaře či fotbalisty. Počátkem roku 2020 získalo Sportovní gymnázium Pardubice upravenou tělocvičnu, která byla slavnostně otevřena v rámci tradičního oceňování nejlepších studentů školy. Společně s hejtmanem Martinem Netolickým a radním pro oblast školství Bohumilem Bernáškem pozdravil studenty jeden z nejslavnějších absolventů. Druhý Čech v basketbalové NBA, dlouholetý reprezentant a rodák z Holic Jiří Welsch.

„Naše sportovní gymnázium vyslalo do světa celou řadu vynikajících sportovců a reprezentantů, mezi které jednoznačně patří také rodák z Holic a druhý Čech v basketbalové NBA Jiří Welsch. Je velmi důležité, že mají úspěšní sportovci zájem motivovat mladé naděje a hovořit s nimi o tom, co je nutné pro úspěch udělat,“ uvedl hejtman Martin Netolický s tím, že škola ukazuje ideální propojení sportovních, ale i studijních výsledků. „Našim cílem je, abychom studentům vytvořili maximální možné podmínky, aby mohli svůj talent, a to jak sportovní, tak studijní, rozvíjet. V případě sportovního gymnázia jsme se v minulosti věnovali především opravám samotné budovy včetně zateplení. Nyní přišla na řadu tělocvična, ze které se právě až do slavné NBA odrazil i Jiří Welsch,“ řekl hejtman Martin Netolický.

Studenty ocenil také radní pro školství Bohumil Bernášek. „Vnímám v tělocvičně velký posun, a to nejen v rámci úspory energií, ale především pro komfort samotných studentů. Velkou změnou prošla podlaha, ale důležité je také zabezpečení obvodových zdí, které jsou v případě nárazu vyztužené, aby chránili sportovce před zraněním,“ sdělil radní Bernášek s tím, že celá investice vyšla na přibližně 3,5 milionu korun.


Celou zprávu naleznete na pardubickykraj.cz zde.

Přihlaste se k odběru aktualit

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami.

Napište nám