Podpora mezinárodních projektů zaměřených na posílení spolupráce v Evropě a zmírnění dopadů klimatických změn

Místní samosprávy, neziskové organizace, veřejné, akademické a vzdělávací instituce a další aktéři mohou získat prostředky na mezinárodní projekty v oblasti zlepšení dopadů klimatických změn a posílení spolupráce v Evropě. Podpora bude směřovat především do oblasti střední, východní, jihovýchodní a jižní Evropy. Výzvu vyhlásilo německé ministerstvo životního prostředí v rámci Evropské klimatické iniciativy (EUKI) a žádosti je možné podávat do 18. února 2020.

Místní samosprávy, neziskové organizace, veřejné, akademické a vzdělávací instituce a další aktéři mohou získat prostředky na mezinárodní projekty v oblasti zlepšení dopadů klimatických změn a posílení spolupráce v Evropě. Podpora bude směřovat především do oblasti střední, východní, jihovýchodní a jižní Evropy. Výzvu vyhlásilo německé ministerstvo životního prostředí v rámci Evropské klimatické iniciativy (EUKI) a žádosti je možné podávat do 18. února 2020.

Iniciativa EUKI propojuje místní aktéry v Evropě a podporuje vzájemnou výměnu zkušeností a přenos dobré praxe. V minulých výzvách bylo podpořeno 62 projektů z 25 evropských zemí. Projekty byly například zaměřeny na přeshraniční vzdělávání se zaměřením na klimatické změny či tvorbu konceptů infrastruktury pro cyklodopravu ve městech.

Výše grantu může dosáhnout 50 000 až 1 mil. Euro pro jednotlivý projekt.  Na tomto odkazu můžete podat projektovou žádost. Více informací najdete na www.euki.de, případné dotazy můžete také posílat na info@euki.de


Převzato ze stránek smocr.cz zde.

Přihlaste se k odběru aktualit

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami.

Napište nám