Tipy na výlety CZ-PL/Propozycje wycieczek

 

 

Tipy na výlety CZ-PL/Propozycje wycieczek

Pardubický kraj ve spolupráci s Královéhradeckým krajem, Dolnoslezským vojvodstvím a Společným sekretariátem JS Olomouc zrealizoval aktivitu na propagaci programu Interreg V-A Česká republika-Polsko pod názvem “Tipy na výlety CZ-PL/Propozycje wycieczek/Tips for trips PL-CZ”.

Aktivita byla zaměřena na propagaci „best practices“ programu Interreg V-A ČR – PL.

V rámci této aktivity bylo natočeno 6 spotů o podpořených projektech. Co spot, to tip na výlet.

Projekt „Marketingová podpora turistických atraktivit v oblasti masivu Králického Sněžníku“ Vás zve k návštěvě masivu Králického Sněžníku a jeho okolí, konkrétně k návštěvě Muzea čs. opevnění, dělostřelecké tvrze Bouda a rozhledny na Suchém vrchu.

Projekt „SPOLEČNÉ DĚDICTVÍ – JEDEN CÍL“ láká k návštěvě betlémů – k návštěvě Velkého svitavského mechanického betlému. K prohlídce zve i Třebechovický betlém, mechanický betlém ve Vambeřicích a mechanický betlém v lázních Kudowa-Zdrój.

Projekt „Festival zážitků“ nabízí co nejvíce zážitků souvisejících s kulturním odkazem regionu. V roce 2019 se zaměřil na pozoruhodné vojenské události, v roce 2020 to budou akce zaměřené na tradice.

Projekt „Cesta kamene“ zve všechny milovníky turistiky k návštěvě. Začíná v Hořicích, kde zve do sochařského parku  a nově zrekonstruovaného muzea, které se věnuje kamenické tématice, pokračuje přes region Podzvičinska s mnoha známými památkami jako je Hospital Kuks, Braunův betlém nebo přehrada Les Království a končí ve Strzegomi.

Projekt „CYKLOREGION NOWORUDSKO-RADKOWSKO-BROUMOVSKO“ Vám představuje dvousetkilometrový integrovaný systém příhraničních cyklostezek spojujících nejdůležitější atrakce této oblasti (Bazilika ve Vambeřicích, Broumovský klášter, Velká Hejšovina nebo Broumovské stěny).

Projekt „SPOLEČNÝ PŘÍSTUP K PÉČI O KRKONOŠSKÝ NÁRODNÍ PARK“ zve k návštěvě Krkonošského národního parku, k výstupu na Sněžku, k prohlídce vodopádů na potocích Szklarka a Kamieńczyk, k návštěvě karového jezera Mały Staw a nezvyklého skalního útvaru Pielgrzymy.

Polské verze spotů jsou k dispozici na http://www.umwd.dolnyslask.pl/ewt/czeski2014-2020/aktualnosci/artykul/tips-for-trips-propozycje-wycieczek-tipy-na-vylety-pl-cz-odwiedz-pogranicze-7/ .

Více informací o propagační aktivitě obdržíte na Regionálním kontaktním místě Pardubického kraje – https://www.pardubickykraj.cz/interreg-v-a-ceska-republika-polsko.

Přihlaste se k odběru aktualit

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami.

Napište nám