Žáci základních škol mají o strojírenské a technické obory zájem

Žáci osmých a devátých tříd zamířili na konci minulého týdne do kulturního domu v Ústí nad Orlicí, kde se uskutečnila pravidelná přehlídka strojírenských firem. Tu pořádá Krajská hospodářská komora ve spolupráci s Pardubickým krajem. Součástí přehlídky byla i soutěž žáků nazvaná T – PROFI.

„Přehlídka strojírenských firem je součástí krajské podpory studia technických oborů a jsem proto rád, že se jí zúčastnilo zhruba 700 žáků základních škol z širokého okolí. Na akci se vedle regionálních firem prezentují i naše technické střední školy. Mnohé průmyslové podniky nabízejí žákům stipendia, zajímavé praxe, stáže či brigády. Firma Bühler ze Žamberka a firma ISOLITBravo z Jablonného nad Orlicí mají otevřená samostatná pracoviště pro učně,“ sdělil radní pro školství Bohumil Bernášek.

Součástí přehlídky byla i soutěž T-PROFI – Talenty pro firmy. Jejím cílem je podpora zavádění polytechnické výuky v rámci odborného vzdělávání na ZŠ i SŠ. Za Pardubický kraj se zúčastnily čtyři tým, které byly složené ze žáku středních a základních škol a zástupců zaměstnavatelů a pedagogů v podobě poradců a vedoucích týmů.

„Úkolem soutěžního týmu bylo v daném časovém limitu sestavit řiditelný model jeřábu dle montážní dokumentace. Soutěž postupně probíhá ve všech krajích naší republiky. Vítězný tým z Pardubic dosáhl prozatím nejlepšího výsledku, nebyla mu vytknuta žádná konstrukční chyba a byl dodržen časový limit na stavbu,“ řekl Bohumil Bernášek.

Vítězný tým z Pardubic byl tvořen žáky 5. třídy ze Základní školy Polabiny, žáci 2. ročníku SPŠE a VOŠ Pardubice pod vedením Michala Horníka, vedoucího učitele odborného výcviku a zástupce společnosti ERA.


Celou zprávu naleznete na pardubickykraj.cz zde.

Přihlaste se k odběru aktualit

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami.

Napište nám